FCB | Barkoní Litomyšl

Programový záměr 2018.

V pořadí již třetí ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční v termínu 15.–19. srpna 2018.

Letošní ročník bude tedy oproti dvěma předcházejícím o něco kratší. Bude to však pouze pro letošní rok, byli bychom neradi, kdyby se z kratšího formátu našeho festivalu stala norma, protože symbolika oktávu – osmi dní – není nahodilá.

Co nás v letošním ročníku čeká? Jako vždy festival zahájí slavnostní mše svatá s hudebním doprovodem, tentokrát na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie ve středu 15. srpna od 17:45 v proboštském chrámu Povýšení sv. Kříže. Následovat bude procesí k mariánskému sloupu na náměstí, kde proběhne mariánská pobožnost s hudebním doprovodem. Ve čtvrtek se můžeme těšit na přednášku, v pátek na pobožnost buď v některém z kostelů, nebo pod širým nebem. Sobota s sebou přinese opět pouť za hranice našeho města, tentokrát bude směřovat na Horu Matky Boží v Králíkách. V sobotu večer od 19:00 je v plánu koncert, na kterém zaznějí mj. skladby Claudia Monteverdiho. Festival vyvrcholí v neděli 19. srpna v 10:30 slavnostní závěrečnou pontifikální mší svatou v barokním piaristickém kostele Nalezení sv. Kříže. Mši bude sloužit Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, a doprovodí ji skladba Messe à sept voix z 1. pol. 17. století od neznámého autora.

Programový záměr je orientační a bude aktualizován.

Definitivní program zveřejníme v polovině června.